ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 31.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiaj przeżywamy święto Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkie rodziny w kryzysie. Modlimy się także za rodziny wierne Bogu i przysiędze małżeńskiej. Nade wszystko pamiętamy o swoich własnych rodzinach i dzisiaj otaczamy je serdeczną modlitwą.

Dzisiejsza niedziela to jednocześnie zakończenie Starego Roku 2017. Dzisiaj wieczorem zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 16.00 na zakończenie Starego Roku 2017. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku. Będziemy Bogu dziękować za dobro otrzymane w mijającym roku i przeprosimy Go za grzechy. W związku z zakończeniem Starego Roku dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19.00.

  Jutro 1 stycznia 2018 roku – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i jednocześnie 51 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie.

Kolędę, czyli Wizytę Duszpasterską w parafii rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia 2018 r. W przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej znajduje się Plan Kolędy.

Tydzień temu odszedł do Pana nasz Współbrat Ks. Stefan Porossa CRL. Uroczystości pogrzebowy odbyły się w piątek w Gietrzwałdzie. Księdza Stefana, zmarłych w tym roku naszych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…    
        
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżyty rok, za wspólne celebrowanie życia i uwielbianie Boga. Na piękne przeżywanie ostatnich godzin Starego Roku życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

Kanonicy Regularni Laterańscy