ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NOWY ROK – 01.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ÓSMY DZIEŃ OKTAWY NARODZENIA PAŃSKIEGO
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

       Rozpoczął się Nowy Rok Pański 2018. Naszym Drogim Parafianom, naszym Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżyty rok 2017. Dziękujemy za wszelkie dobro jakie otrzymała nasza Rodzina Parafialna. Dziękujemy za Waszą modlitwę, za Waszą obecność. Dziękujemy za życzliwość.
       Na Nowy Rok Pański 2018 w imieniu Wspólnoty Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich życzę Bożego błogosławieństwa, pokoju, zdrowia i miłości od Boga przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Ogłoszenia duszpasterskie
1.    Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Mszy Św. i nabożeństwie na zakończenie Starego Roku 2017. Dzisiaj 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 51 Światowy Dzień Pokoju  - dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Św. dzisiaj są odprawiane jak w każdą niedzielę.
2.    W każdą niedzielę i czwartek o godz. 18.30 śpiewamy Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3.    W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 11.00. Msza Święta w sobotę jest  odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.  


4.    W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Tego dnia Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. będziemy błogosławić kadzidło i kredę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje.
5.    W następną niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Będziemy dziękować Bogu za wielką łaskę Chrztu Świętego, jaką każdy z nas otrzymał.
6.    Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w naszej Parafia rozpoczniemy jutro, we wtorek 2 stycznia. Kolęda będzie trwała do 17 stycznia. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej parafii [plan]. Plan Kolędy roznosili Klerycy gdy chodzili z opłatkami. W każdy dzień, gdy będzie trwała Kolęda w Parafii, będzie sprawowana Msza Święta o godz. 12.00 w int. tych Parafian, którzy tego dnia przyjmują kolędę.
7.    Na dobre przeżycie wszystkich dni Nowego Roku Pańskiego 2018 przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.


Kanonicy Regularni Laterańscy