ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2018

3 kroliOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana jest Świętem Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią i poświęcają kredę i kadzidło na pamiątkę darów, które Trzej Królowie ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata.

Msze Święte w dzisiejsze Święto są odprawiane w naszej bazylice jak w każdą niedzielę.

Dzisiaj przypada 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. W każdą pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o godzinie 12.00 jest  odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W każdą niedzielę i czwartek o godz. 18.30 śpiewamy Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od 2 stycznia trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kolęda będzie trwała do 17 stycznia. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej parafii. Plan Kolędy roznosili Klerycy gdy chodzili z opłatkami. W każdy dzień, gdy będzie trwała Kolęda w Parafii, będzie sprawowana Msza Święta o godz. 12.00 w int. tych Parafian, którzy tego dnia przyjmują kolędę.

Już jutro pierwsza niedziela w Nowym Roku. Ta niedziela to Święto Chrztu Pana Jezusa. Jest to okazja, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii i za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Misje.

    Wychodząc z kościoła można otrzymać kredę i kadzidło. Prosimy o ofiarę za kredę i kadzidło aby można było zapłacić za nie tym, którzy je dla nas przygotowali.

    Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Niech nasze domy i mieszkania napełnią się dymem kadzideł, a nasze serca niech Bóg napełni błogosławieństwem, pokojem i radością.

Kanonicy Regularni Laterańscy