ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i dziękujemy Bogu za dar Chrztu Świętego, jaki każdy z nas otrzymał. Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 14 lutego.  

W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10.

W naszej Parafii trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kolęda będzie trwała do 17 stycznia. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej parafii. Plan Kolędy roznosili Klerycy gdy chodzili z opłatkami. W każdy dzień, gdy będzie trwała Kolęda w Parafii, będzie sprawowana Msza Święta o godz. 12.00 w int. tych Parafian, którzy tego dnia przyjmują kolędę.

W czasie trwania kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna tylko w godzinach porannych: od wtorku do soboty. W środę i piątek po południu kancelaria nieczynna.  

W środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla chorych i w intencji Chorych.

W sobotę 13 stycznia dzień urodzin obchodzi Ks. Ryszard Siuta CRL. Msza Święta w int. Ks.  Ryszarda w sobotę o godzinie 12.00.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na prace prowadzone przy Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Grażyna Matlak, mieszkała przy ulicy Bocheńskiej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, naszym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela. Niech nasi święci patronowie, których imiona otrzymaliśmy na Chrzcie Świętym, uproszą nam obfite błogosławieństwo Boga.  

Kanonicy Regularni Laterańscy