ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2018

20180114 104012OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj 2 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9.10.

W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kolęda będzie trwała do 17 stycznia. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej parafii. W każdy dzień, gdy będzie trwała Kolęda w Parafii, będzie sprawowana Msza Święta o godz. 12.00 w int. tych Parafian, którzy tego dnia przyjmują kolędę.

W środę 17 stycznia przypada XXI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. W dniach od 18 do 25 stycznia, jak każdego roku, przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.

W czwartek o godzinie 17.00 w Sali katechetycznej spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przygotowuję się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W niedzielę wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada dzień imienin naszego Pana Organisty Jarosława. Msza Św. w int. Pana Organisty w niedzielę o godz. 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

21 stycznia - Dzień Babci, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia i te życzenia w następną niedzielę będziemy łączyć z modlitwą za nasze babcie i za naszych dziadków.

21 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Opłatek dla Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu, Żywego Różańca i Margaretek. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na prace prowadzone przy Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Bolesław Walas z ul. Starowiślnej, + Aniela Nowak z ul. Nowej i + Krystyna Perończyk z ul. Bocheńskiej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, naszym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Kanonicy Regularni Laterańscy