ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj 3 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9.10.

Dzisiaj Dzień Babci, jutro – Dzień Dziadka. Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia: niech Bóg Wam błogosławi; niech wasze wnuki nieustannie okazują Wam, że jesteście bardzo kochani i bardzo potrzebni.

W Liturgii w tym tygodniu, obchodzić będziemy:
    w środę – wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła;
  w czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
    w piątek – wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa;
    w następną niedzielę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;  W tym dni swoje imieniny obchodzi Przeor Klasztoru Bożego Ciała Ks. Tomasz Szatanik.

Rozważanie Słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu odbywają się w Sali Parafialnej w środy po wieczornej Mszy Św.
Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby naszej parafii i naszego klasztoru. Jeśli ktokolwiek z różnych powodów nie przyjął kapłana w wyznaczonym przez nas terminie, a chciałby to uczynić, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia terminu.

W niedzielę 28 stycznia o godz. 14.00 w Kościele OO. Bernardynów w Krakowie odbędzie się IV charytatywny koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Wstęp wolny. Informacje na plakatach w przedsionkach naszej bazyliki.  

W następną niedzielę nasi Klerycy będą rozprowadzać nowy numer kleryckiego pisma COR UNUM. Już dziś zachęcamy do nabywania tego pisma.

W przedsionkach Bazyliki zbierane są podpisy w sprawie powołania Komisji, do zbadania prawidłowości ostatnich zmian w organizacji ruchu i stref płatnego parkowania w naszej dzielnicy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności + Zofia Bartusik z ul. Świętego Wawrzyńca. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Kanonicy Regularni Laterańscy