ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Dzisiaj 4 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9.10.

W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 19.00. Prosimy aby na Msze Św. przynieść ze sobą świece. Podczas liturgii o 12.00 odbędzie się procesja ze świecami i odnowienie ślubów zakonnych przez naszą Wspólnotę Zakonną. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na zakony sióstr klauzurowych.W sobotę wspomnienie Świętego Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo świecami ku czci św. Błażeja w sobotę po Mszy Św.  o godz. 12.00.

W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest  odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i naszego Klasztoru. Zapraszamy naszych Dobrodziejów którzy wspomagają nas materialnie i swoją modlitwą.

W dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Pragi. Zapisy u Księdza Macieja. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach Bazyliki. [link]

Od 17 lipca do 1 sierpnia 2018 nasza Parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci ze szkoły podstawowej. Informacje na stronie internetowej Parafii i na plakatach. [link]

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej odeszły do wieczności + Nina Wilczyńska z ul. Dietla i + Eugenia Moniczewska z ul. Meiselsa. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gromnicznej. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018

Dzisiaj 4 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9.10.

W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 19.00. Prosimy aby na Msze św. przynieść ze sobą świece. Podczas liturgii o 12.00 odbędzie się procesja ze świecami i odnowienie ślubów zakonnych przez naszą Wspólnotę Zakonną. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na zakony sióstr klauzurowych.

W sobotę wspomnienie Świętego Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo świecami ku czci św. Błażeja w sobotę po Mszy św. o godz. 12.00.

W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i naszego Klasztoru. Zapraszamy naszych Dobrodziejów którzy wspomagają nas materialnie i swoją modlitwą.

W dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Pragi. Zapisy u Księdza Macieja. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

Od 17 lipca do 1 sierpnia 2018 nasza Parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci ze szkoły podstawowej. Informacje na stronie internetowej Parafii i na plakatach.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej odeszły do wieczności + Nina Wilczyńska z ul. Dietla i + Eugenia Moniczewska z ul. Meiselsa. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gromnicznej.

Kanonicy Regularni Laterańscy