ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XIX Niedziela Zwykła 2012

XIX Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela to 19 niedziela w Kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;

- we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;

- w środę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

- w piątek – święto św. Jacka, kapłana, Patrona naszej Archidiecezji;

W czwartek dzień imienin naszego Współbrata ks. Stefana Ryłko CRL. Msza św. w Jego Intencji o godz.1200. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od 6 sierpnia, trwa pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Pielgrzymi modlą się także za nas. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność możemy przeżywać przez codzienne uczestniczenie we Mszy św. i Komunię świętą.

W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w środę będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę roku.

W środę 92 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbawiciela poleć będziemy Panu Bogu naszą Ojczyznę, a za tych, którzy oddali życie w obronie Polski, modlić się będziemy o wieczne zbawienie. Msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie w środę o godz. 9.30.

Z racji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w środę poświęcenie ziół, kwiatów i owoców po każdej Mszy świętej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na nowe nagłośnienie [6 550].

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności: + Daniel Janik z ul. Starowiślnej, + Maria Sacha z ul. Św. Sebastiana, + Zofia Adamczyk z ul. Starowiślnej, + Witold Szybowski z ul. Wąskiej i + Kazimiera Opach z ul. Halickiej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zbawiciela na cały nowy tydzień. Żywej wiary i wielu sił: fizycznych i duchowych życzymy Pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę.