ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2018


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Dzisiaj 5 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W  piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9.10. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jutro wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci Świętej Agaty po każdej Mszy Świętej.

W następną niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 26 Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich chorych z naszej parafii i z naszych rodzin. Sakrament chorych będzie udzielany na Mszy Świętej o godz. 12.15. Prośba serdeczna: pomóżmy chorym z naszych rodzin  i chorym sąsiadom w dotarciu na Mszę Świętą w niedzielę na godzinę 12.15. Indywidualnie Sakrament chorych będzie można przyjąć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.

W dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Pragi. Lista chętnych na tę pielgrzymkę jest już zamknięta.

Od 17 lipca do 1 sierpnia 2018 nasza Parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci ze szkoły podstawowej. Informacje na stronie internetowej Parafii i na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności + Józef Jarosz z ul. Świętego Sebastiana i + Marianna Żukowska z ul. Starowiślnej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Patrona Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy