ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018

obraz Matka ZbawicielaXVwOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj szósta Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym Kościoła – ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Nieszpory dzisiaj i w czwartek godzinie 18.30.

W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 26 Światowy Dzień Chorego [orędzie Papieża: link]. Modlimy się za wszystkich chorych z naszej Parafii i z naszych Rodzin. Msza Święta w intencji Chorych połączona z udzieleniem Sakramentu chorych na Mszy Świętej o godz. 12.15.

W środę – 14 lutego – Popielec – początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem w środę na wszystkich Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i o 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do tej prastarej praktyki pokutnej. W Środę Popielcową wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i nie można w tym dniu korzystać z żadnej dyspensy.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 13.00;
Droga Krzyżowa – w piątek dla dzieci i dla kandydatów do bierzmowania – o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30.
Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.45. Gorzkie Żale łączymy z rozważaniem Męki Pańskiej i oddawaniem czci Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Gorzkie Żale kończymy ucałowaniem Relikwii Krzyża św.
Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7.40.

Kwartalne dni modlitw o ducha Pokuty, dobrą spowiedź i poprawę życia: od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

Zgodnie z rozporządzeniem Metropolity Krakowskiego okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpoczyna się dzisiaj [11 lutego] i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 roku.

W środę przypada święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Tadeusz Nowiński z ul. Św. Wawrzyńca. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Patrona Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy