ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. W dniu dzisiejszym przypada Święto Świętego Kazimierza, królewicza, Patrona naszej Archidiecezji Krakowskiej.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:

Droga Krzyżowa:
- w niedziele po Mszy Św. południowej - o godz. 13.00.
- w piątki - dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00
- dla wszystkich wiernych o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40.

Dziękujemy za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Tych którzy do tej pory nie włączyli się jeszcze w nabożeństwa pokutne zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się za tydzień 11 marca 2018 r. Rekolekcje będą głoszone w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na rekolekcje. Módlmy się w intencji Ks. Rekolekcjonisty i o owocne przeżycie rekolekcji dla siebie i wszystkich Parafian. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Grzegorz Baran.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego w środę o godz. 19.30. Spotkania w Sali w Klasztorze.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 kwietnia. Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Kłodzkiej 23 i 24 czerwca 2018r. Informacje u Ks. Macieja Guziejko.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy