ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018

rekolekcjeOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rekolekcje Parafialne

Dzisiaj w 4 Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witam w naszej Rodzinie Parafialnej Ks. dr Grzegorza Barana, który poprowadzi nas po wielkopostnych drogach nawrócenia. Rekolekcje będą głoszone dzisiaj, jutro i we wtorek. Zapraszamy na rekolekcje i prosimy o modlitwę w intencji Ks. Rekolekcjonisty i o owocne przeżycie rekolekcji dla siebie i wszystkich Parafian. Plan rekolekcji jest bardzo prosty: Jutro i we wtorek nauki będą głoszone o 8.00, 12.00 i 19.00.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:
Droga Krzyżowa:
w niedziele Wielkiego Postu – o godz. 13.00.
w piątki – dla dzieci i młodzieży – o godz. 17.00
– dla wszystkich wiernych – o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

W najbliższą sobotę w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 nasi Współbracia: Kleryk Wiktor Ruszlewicz i Kleryk Sebastian Krukowski otrzymają posługę lektoratu. Zapraszamy na tę uroczystość i prosimy o modlitwę.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 kwietnia. Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Kłodzkiej 23 i 24 czerwca 2018 r. Informacje u Ks. Macieja Guziejko.

Pomoc w rozliczeniu druków PIT w Kancelarii Parafialnej będzie można uzyskać we wszystkie wtorki w kwietniu.

Z naszej rodziny Parafialnej odszedł do wieczności + Antoni Wawrykiewicz. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Panu Rafałowi dziękujemy za posprzątanie posadzki naszej Bazyliki.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy