ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Jutro Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:
Droga Krzyżowa:
w niedziele Wielkiego Postu – o godz. 13.00.
- w piątek dla wszystkich wiernych o godz. 19.30. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.00 ani o 18.30. Będzie jedna Parafialna Droga Krzyżowa o 19.30. Tę Drogę Krzyżową odprawimy wokół bazyliki: z lampionami. Zapraszamy serdecznie na tę Drogę Krzyżową całą naszą Parafię: dzieci, młodzież i dorosłych.
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przeżywać będziemy 9 kwietnia.

Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach. Uroczysta Msza poprzedzona procesją z palmami rozpocznie się przy wejściu do klasztoru o godz. 11.00. Po tej Mszy Świętej konkurs dla dzieci na najpiękniej wykonaną palmę. Przewidziane są nagrody. Zachęcamy do udziału w konkursie.

W niedzielę Palmową przy naszej Bazylice będzie kiermasz wielkanocny. Dzieci będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane ozdoby i babki na stół wielkanocny. Serdecznie zapraszamy na kiermasz. Dochód z kiermaszu dzieci przeznaczają na kolonie letnie.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w naszym Klasztorze, w środę o godz. 19.30.

Pomoc w rozliczeniu druków PIT w Kancelarii Parafialnej będzie można uzyskać we wtorki od 3 do 24 kwietnia.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 kwietnia. Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Kłodzkiej 23 i 24 czerwca 2018 r. Informacje u Ks. Macieja Guziejko.

W przedsionkach naszej Bazyliki Siostry Albertynki prowadzą kiermasz wielkanocny. Dochód z kiermaszu Siostry przeznaczają na pomoc ubogim.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Maria Garzeł z ul. Rzeszowskiej. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Bolesnej Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy