ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 25.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W Liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień: czas Słuchania Słowa Bożego i spowiedzi.

Droga Krzyżowa dziś o godz. 13.00. Gorzkie Żale o godz. 16.45.

We wtorek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, zgłoszonych do spowiedzi i Komunii Świętej.

Porządek nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do „Ciemnicy”. Adoracja w „Ciemnicy” potrwa do godziny 21.30.
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża Świętego i Komunia św. o godz. 19.00. W tym dniu nie odprawia się Mszy Św. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godziny 24.00. Wznowienie adoracji w sobotę o godz. 6.00. Bazylika od 24.00 do 6.00 będzie zamknięta.
Po zakończeniu Liturgii w Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
W Wielki Piątek Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza, rozpoczęcie o godz. 15.00 przy naszej Bazylice Bożego Ciała, zakończenie na Skałce. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie można korzystać z dyspensy, a używanie w tym dniu alkoholu byłoby znakiem braku szacunku dla Męki Pańskiej.
Wielka Sobota - Liturgia Wigilii Wielkanocnej i uroczysta Msza św. o godz. 19.00. W tym dniu przynosimy ze sobą do kościoła świece.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 17.00, co pół godziny.
W Wielką Sobotę zachęcamy wiernych do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych, czyli do postu jakościowego.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę Liturgia Godzin zwana „Ciemną Jutrznią” o godz. 7.00 rano. W te dni Komunię świętą udziela się tylko w czasie nabożeństw.

Dyżur księży w konfesjonale i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 7.00 – 19.00.

REZUREKCJA – uroczysta procesja wokół bazyliki i Msza Św. w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy na procesję Arcybractwo, dzieci, młodzież i dorosłych do Asysty Procesyjnej. Zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza, Ministrantów i Lektorów.

Zachęcamy wszystkich naszych Parafian i Gości do licznego udziału w Świętym Triduum Paschalnym i procesji Rezurekcyjnej.

Dzisiaj przy naszej Bazylice trwa kiermasz wielkanocny. Dzieci rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby na stół wielkanocny. Serdecznie zapraszamy na kiermasz. Dochód z kiermaszu jest przeznaczają na kolonie letnie.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: Jan Stanecki z ul. Dietla, + Wanda Wojciechowska z ul. Dietla i + Tadeusza Marszałek z ul. Berka Joselewicza. Polecajmy Ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa i obfitych łask płynących z przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy