ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XX Niedziela Zwykła 2012

XX Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela to 20 Niedziela Zwykła.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

- we wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża;

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

- w piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;

- w niedzielę –Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej;

Od jutra wieczorem do piątku w południe trwać będą w naszym Klasztorze Krakowskim rekolekcje dla kleryków, braci i kapłanów naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Codziennie będzie odprawiana Msza św. o godz. 1200. Prosimy o modlitwy w naszej intencji. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Mszy św. o godzinie 1200.

Organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu na doroczne uroczystości 8 i 9 września. Koszt pielgrzymki – 160 zł. W tej cenie zawiera się: przejazd autokarem, nocleg i ubezpieczenie. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zapisy do 3 września. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i na nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Dziękujemy za kolejne ofiary na nowe nagłośnienie w naszej bazylice. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do kościoła.

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Świętego Stanisława Kazimierczyka prosimy o wstawiennictwo u Pana Boga: niech wyprosi dla Kapłanów, Braci i Kleryków naszego Zakonu łaskę owocnego przeżycia rekolekcji Zakonnych.

Kanonicy Regularni Laterańscy