ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01.04.2018

Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego składamy świąteczne życzenia:
Niech Zmartwychwstały Jezus obdarzy Was, Waszych Bliskich i Przyjaciół wszelkimi darami jakie dla Nas wysłużył przez Krzyż i Zmartwychwstanie.
W roku Świętego Stanisława Kostki, na miesiąc przed beatyfikacją Hanny Chrzanowskiej życzymy Wam, abyście mieli odwagę wejść na drogę prowadzącą do zbawienia, abyście mieli odwagę oddać swoje życie w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi, szczególnie temu człowiekowi, który potrzebuje Waszej pomocy.
Naszymi życzeniami i modlitwą obejmujemy Wszystkich naszych drogich Parafian: wszystkie Rodziny, Dzieci i Młodzież, ludzi Samotnych, Starszych i Chorych. O przyjęcie tych życzeń prosimy także naszych Przyjaciół i Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.
Dziękujemy serdecznie za życzenia nadesłane na adres Parafii i naszego Klasztoru Bożego Ciała.
Ogłoszenia Duszpasterskie

Składamy serdeczne podziękowania dorosłym, młodzieży i dzieciom za zaangażowanie i przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Wielki Czwartek, Wieli Piątek i w Wielką Sobotę w uroczystościach Świętego Triduum.


Przy okazji Dorocznej Uroczystości pragniemy podziękować za modlitwy i wsparcie materialne, którego udzielacie nam przez cały rok. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Dobrodziejom. Dziękujemy także tym, którzy od wielu już lat mieszkają poza Parafią Bożego Ciała, ale w Bazylice są w każdą niedzielę, a niektórzy codziennie.
Dzisiaj w TV TRWAM zostanie wyemitowany o godz. 14.30 koncert ku czci św. Jana Pawła II. Koncert zostanie poradzony prezentacją medialną naszej Bazyliki Bożego Ciała. Jutro o godz. 14.30 – druga część koncertu. Zachęcamy do oglądania.
Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godz. 18.30.
Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny, Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Taca jutrzejsza jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Przyszła Niedziela kończy Oktawę Świąt Wielkanocnych i jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W następną niedzielę odpust główny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęta w Wielki Piątek w naszym Kościele trwa przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 19.00.
W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i naszego Klasztoru. Zapraszamy naszych Dobrodziejów którzy wspomagają nas materialnie i swoją modlitwą.
W najbliższy wtorek wieczorem rozpocznie się w naszym Klasztorze Krakowskim kapituła Prowincjalna naszego Zakonu. Prosimy o modlitwę w intencji Kapituły, w intencji jej uczestników i w intencji wyników.
W dniu Zmartwychwstania z wielka nadzieją polećmy wszystkich naszych drogich nam zmarłych, którzy odeszli do wieczności. Wieczny odpoczynek…

Kanonicy Regularni Laterańscy.