ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.04.2018

milosierdzieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Dziś odpust główny w Sanktuarium w Łagiewnikach. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł życia (spowiedzi i Komunii Świętej), ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Warunkami koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, wola nie przywiązywania się do grzechów, uczestnictwo we Mszy Świętej, przyjęcie Komunii Świętej oraz spełnienie uczynku miłosierdzia względem drugiego człowieka.
W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z Bożego Miłosierdzia i pomagajmy dzisiaj duszom w czyśćcu cierpiącym.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. Miłosierdzie czynimy gdy wspieramy innych materialnie, lub gdy się za nich modlimy. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby Caritas.

Nieszpory dzisiaj i w czwartek o 18.30. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Od wielu lat jest taka tradycja, że w tym dniu, w którym na świat przychodzi Syn Boga Jedyny, mając świadomość, że życie ludzkie jest święte i że jest tak bardzo niszczone – można podjąć się wielkiego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto chce uratować życie dziecku poczętemu a jeszcze nienarodzonemu, bierze go w modlitewną opiekę i przez 9 miesięcy modli się o jego życie i za jego rodziców. Tego pięknego dzieła można Jutro na Mszy Świętej o godzinie 12.00 i 19.00. Deklaracje są wyłożone na ołtarzu Matki Bożej Łaskawej.

W najbliższą środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla Chorych

Także w najbliższą Środę 11 kwietnia spotkanie kandydatów do bierzmowania w Sali Katechetycznej o godz. 17.00.

W miniony piątek zakończyła obrady Kapituła Prowincjalna naszego Zakonu. Zostały wybrane nowe władze. Nowym Prowincjałem został Ks. Dariusz Kaczyński CRL. Przeorem Klasztoru Krakowskiego został Ks. Piotr Adamus CRL. Posługę Naszych Przełożonych zawierzamy Bogu i prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 kwietnia. Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Kłodzkiej 23 i 24 czerwca 2018r. Informacje u Ks. Macieja Guziejko.

W dniach 10, 17 i 24 kwietnia w Kancelarii Parafialnej można będzie skorzystać z pomocy w rozliczeniu PIT. Ta pomoc będzie świadczona w godzinach od 18.30 do 19.15.

W dniu dzisiejszym Towarzystwo Przyjaciół Brata Alberta prowadzi kwestę. Zebrane fundusze Towarzystwo przeznaczy na ubrania, jedzenie i leki dla bezdomnych. Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Brata Alberta za ich piękną posługę wobec ubogich i bezdomnych i prosimy o wsparcie ich działalności. Za każdy dar złożony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Helena Grobelna z ul. Św. Wawrzyńca i + Adam Przybylski z Placu Bawół. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom Parafii życzymy miłej niedzieli i obfitości Bożego Miłosierdzia.

 

Kanonicy Regularni Laterańscy.