ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.04.2018

tron prepozytaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza niedziela kończy w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne jakiego udzielacie ubogim nie tylko w tygodniu miłosierdzia, ale przez cały rok.

W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9.10.
Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 kwietnia. Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Kłodzkiej 23 i 24 czerwca 2018r. Informacje u Ks. Macieja Guziejko.


W dniach 17 i 24 kwietnia w Kancelarii Parafialnej można będzie skorzystać z pomocy w rozliczeniu PIT. Ta pomoc będzie świadczona w godzinach od 18.30 do 19.15.

W przyszłą niedzielę Klerycy naszego Seminarium Duchownego będą rozprowadzać nowy nr czasopisma „Cor Unum”. Zachęcamy do nabywania i czytania tego pisma. Złożone przy tej okazji ofiary to wsparcie finansowe dla naszego Seminarium. Dziękujemy za modlitwy i za wsparcie finansowe naszego Seminarium Zakonnego.

Za 2 tygodnie 28 kwietnia o godzinie 10.00 w Łagiewnikach Beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

Dzisiaj przy naszej Bazylice Nauczyciele i Młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego prowadzi kiermasz dobroczynny. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na Hospicjum Świętego Łazarza. Prosimy o wsparcie tej bardzo szlachetnej i pięknej inicjatywy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Tadeusz Bartusik z ul. Św. Wawrzyńca i + Jerzy Doliński z ul. Mostowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę Świętą i życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Kanonicy Regularni Laterańscy