ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018

PasterzOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 4 Niedzielę Okresu Wielkanocnego. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W każdą niedzielę i w czwartek śpiewamy Nieszpory. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Matki Zbawiciela. W piątek Droga Krzyżowa. Nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 18.30. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9.10.

Jutro 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha Patrona Polski. Imieniny jutro obchodzi Ks. Wojciech Ćwiękała CRL. Msza Święta w int. Ks. Wojciecha jutro o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę 25 kwietnia święto Świętego Marka Ewangelisty.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 kwietnia. To już ostatnie dni przed pielgrzymką, ale są jeszcze miejsca w drugim autokarze. I jest jeszcze szansa na to, żeby zapisać się na tę pielgrzymkę.

We wtorek 24 kwietnia od godz. 18.30 do 19.15 w Kancelarii Parafialnej można będzie skorzystać z pomocy w rozliczeniu PIT.

W sobotę 28 kwietnia o godzinie 10.00 w Łagiewnikach Beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

W przedsionkach bazyliki Klerycy naszego Seminarium Duchownego rozprowadzają nowy nr czasopisma „Cor Unum”. Zachęcamy do nabywania i czytania tego pisma. Złożone przy tej okazji ofiary to wsparcie finansowe dla naszego Seminarium. Dziękujemy za wsparcie finansowe naszego Seminarium.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę Św. i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Kanonicy Regularni Laterańscy