ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018

1500OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 5 Niedzielę Okresu Wielkanocnego. Dziękujemy Bogu dzisiaj razem z całym Kościołem Krakowskim za dar nowej Błogosławionej: Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej.

Dzisiaj nasi Parafianie pielgrzymują na Jasną Górę. Łączymy się duchowo z pielgrzymami i prosimy o łaski potrzebne dla całej nasz rodziny Parafialnej.

Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o godzinie 18.30.

We wtorek rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. We wtorek nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną o godz. 18.15. W pozostałe dni nabożeństwa majowe o 18.30. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału i do wspólnej modlitwy.

1 Maja wspominamy. Św. Józefa Rzemieślnika. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich ludziach ciężkiej pracy, módlmy się także za bezrobotnych. Modlimy się za tych, z których pracy codziennie korzystamy.

W czwartek 3 Maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszej Bazylice Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej w int. Ojczyzny o godz. 12.15 .

W sobotę w naszej Bazylice uroczystość św. Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza ku czci św. Stanisława i w intencji Jego czcicieli o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół do licznego udziału w tej uroczystości. Na tę uroczystość przybędą Kapłani z naszego Dekanatu i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej, dla których Święty Stanisław Kazimierczyk jest Patronem.

W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Ze względu na odpust ku czci Świętego Stanisława Kazimierczyka Msza Święta w sobotę int. Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała w sobotę o godzinie 18.00.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Tadeusz Krasowski z ul. Starowiślnej i + Maciej Bober z ul. Jakuba. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę Świętą i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy