ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI - 03.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ma charakter święta religijno – narodowego. Czcimy Matkę Bożą jako Królową naszego Narodu i wspominamy rocznicę ogłoszenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msza Święta w int. Ojczyzny o godz. 12.15.

Porządek Mszy Świętych w dniu dzisiejszym jak w każdą niedzielę.

Dziś mija 529 lat od śmierci Świętego Stanisława Kazimierczyka. Dziękujemy Bogu za dar jego życia i świętości.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

W sobotę w naszej Bazylice Uroczystość Świętego Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza Św. ku czci św. Stanisława o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 19.00. Uroczystej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Archiprezbiter Bazyliki Mariackiej. Na tę uroczystość przybędą Kapłani z naszego Dekanatu i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej, dla których Święty Stanisław Kazimierczyk jest Patronem. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół do licznego udziału w tej uroczystości.

W tym tygodniu: 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Ze względu na odpust ku czci Świętego Stanisława Kazimierczyka Msza Święta w sobotę int. Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała w sobotę o godzinie 18.00.

W sobotę 5 maja o godz. 17.00 w sali parafialnej rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla narzeczonych. Katechezy potrwają przez 4 kolejne soboty maja. Serdecznie zapraszamy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świętowania i opieki Matki Bożej, Królowej Polski i Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy