ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 06.05.2018

Jak MBCzestochowskiejOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 6 Niedzielę Okresu Wielkanocnego. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w dorocznych uroczystościach ku czci Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

Jutro, w poniedziałek o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum. Jest to spotkanie dla tych, którzy 27 maja przystąpią do sakramentu bierzmowania.

We wtorek uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. We wtorek, tak jak każdego roku nasza Parafia jest zaproszona na Skałkę. Kto może we wtorek być na Skałce na Mszy Świętej o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, 13 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Także w przyszłą niedzielę 11 rocznica Koronacji obrazu Matki Zbawiciela.

Także w przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Arcybractwo, Szafarze Komunii Świętej z relikwiami Świętego Stanisława Kazimierczyka i Asysta Procesyjna wyrusza spod naszej Bazyliki na Wawel o godz. 8.15.

W tym miesiącu odbywają się w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

Dnia 9 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej dla osób które należą do grup modlitewnych Margaretka. Zapraszamy na tę pielgrzymkę i prosimy o zgłaszanie się do organizatorów.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Naszą Parafię i całą Ojczyznę zawierzamy Bogu przez wstawiennictwo Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika.

Kanonicy Regularni Laterańscy