ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13.05.2018

z wawelu na skalkeOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś 7 Niedziela w okresie Wielkanocnym. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony wtorek uczestniczyli w naszej Parafialnej pielgrzymce na Skałkę.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj mija 11 rocznica Koronacji obrazu Matki Zbawiciela w Kaplicy Zwiastowania. Dziękujemy Bogu za wszystkie dary, łaski i błogosławieństwa, które wyprasza nam Matka Najświętsza. Dziękujemy wszystkim którzy nieustanie trwają na modlitwie do Matki Bożej.

Dzisiaj tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Razem z mieszkańcami Krakowa i całej naszej Archidiecezji prosimy o opiekę Świętego Stanisława nad naszą Ojczyzną. Módlmy się dzisiaj za naszą Ojczyznę, za swoje rodziny i za siebie samych, abyśmy byli wierni Bogu jak Święty Stanisław Biskup i Męczennik.

W poniedziałek święto Świętego Macieja, Apostoła.

W środę święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

W następną Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

W tym miesiącu odbywają się w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej.

Dnia 9 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej dla osób które należą do grup modlitewnych Margaretka. Zapraszamy na tę pielgrzymkę i prosimy o zgłaszanie się do organizatorów.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności + Leszek Broś z ul. Starowiślnej
i + Janina Mysińska z ul Dietla. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika.

Kanonicy Regularni Laterańscy