ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20.05.2018

duchOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Każdą Mszę Św. rozpoczynamy od śpiewu Hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Wzywamy pomocy Ducha Świętego, która jest nam potrzebna każdego dnia. Za pobożne odśpiewanie tego hymnu w dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwyczajnych warunków. Dzisiaj po Nieszporach kończy się okres wielkanocny.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

Jutro, w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tradycyjnie jutrzejsze święto obchodzone było jako 2 dzień Święta Zesłania Ducha Świętego, 2 dzień Zielonych Świąt.

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

W następną niedzielę kończy się w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi wielkanocnej. Módlmy się za tych, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi.

W następna niedzielę o godzinie 10.30 Pierwsza Komunia Święta Dzieci z naszej Parafii i Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej.

Także w następną niedzielę o godzinie 19.00 będzie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

Dnia 9 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej dla osób które należą do grup modlitewnych Margaretka. Zapraszamy na tę pielgrzymkę i prosimy o zgłaszanie się do organizatorów.

W tym miesiącu odbywają się w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Józefa Leszczycka z ul. Berka Joselewicza. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę Świętą i życzymy miłej niedzieli. Niech Duch Święty nieustannie uświęca nasze życie siedmioma darami swojej Bożej Miłości.

Kanonicy Regularni Laterańscy