ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27.05.2018

i komuniaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust u Bonifratrów. W dniu dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi wielkanocnej.
W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z naszej Parafii i ze Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej.
O godzinie 19.00. Ks. Infułat Jakub Gil udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii.
Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy. Od Uroczystości Bożego Ciała rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała i Nabożeństwo Czerwcowe.
Jutro, 28 maja, minie 30 lat od święceń kapłańskich Księdza Proboszcza Piotra Walczaka CRL. Msza Święta dziękczynna za 30 lat jutro o godzinie 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W poniedziałek, we wtorek i w środę o godzinie 18.15 Nieszpory połączone z Nabożeństwem Majowym. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi. Nie można uzyskać odpustu, jeżeli nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 16.00. Sumę odprawi i procesję Eucharystyczną poprowadzi Ks. Biskup Damian Muskus. Po sumie rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości.
Panów zapraszamy do służby porządkowej. Zapraszamy na procesję: Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy nowe osoby do procesji i dziewczynki po I Komunii Świętej do asysty. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji.


W tym tygodniu 1 czerwca, Dzień Dziecka. Także w tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca.
W czerwcu będą w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
W następna niedzielę o godzinie 10.30 Pierwsza Komunia Święta Dzieci ze Szkoły Podstawowej Montessori.
Dnia 9 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej dla osób które należą do grup modlitewnych Margaretka. Zapraszamy na te pielgrzymkę. Zapisy u organizatorów.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Dziękujemy Rodzicom dzieci od Pierwszej Komunii Świętej za przygotowanie świątyni na dzisiejsze święto, dziękujemy za kwiaty i dekorację. Bardzo serdecznie dziękujemy za dar jaki ofiarowali rodzice dzieci od Pierwszej Komunii Świętej: za nowe mikrofony bezprzewodowe do nagłośnienia liturgii.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.
Kanonicy Regularni Laterańscy