ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXI Niedziela Zwykła 2012

XXI Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela to 21 Niedziela Zwykła. Dzisiaj przeżywamy doroczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Duchowo pielgrzymujemy dziś na Jasną Górę i składamy przed tronem naszej Matki naszą modlitwę, uwielbienia i prośby.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – święto św. Moniki, Matki św. Augustyna;

- we wtorek – uroczystość Św. Augustyna;

- w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

- w sobotę – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;

We wtorek w naszym Zakonie przeżywać będziemy Uroczystość św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Św. Augustyn jest Ojcem i Prawodawcą naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i drugim Patronem naszej Bazyliki Bożego Ciała. We wtorek w naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza św. we wtorek o godz. 1200. W czasie tej Mszy św. swoje śluby wieczyste złoży kleryk Maciej Guziejko CRL. Kandydat do naszego Zakonu we rozpocznie nowicjat. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę doroczną naszą uroczystość Drogich naszych Parafian. Uroczystość tę zakończy ucałowanie relikwii św. Augustyna.

W tym roku mija 135 lat od cudownych objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie – jedynych objawień w Polsce, które zostały zatwierdzone przez władzę Kościelną. Główne uroczystości w Gietrzwałdzie w niedzielę 9 września. Organizujemy pielgrzymkę na te jubileuszowe uroczystości. Koszt pielgrzymki – 160 zł. W tej cenie zawiera się: przejazd autokarem, nocleg i ubezpieczenie. Zapisy do 3 września w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

W piątek o godzinie 1900 Msza św. za Zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i na nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Dziękujemy za kolejne ofiary na nowe nagłośnienie w naszej bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Paweł Golonka z ul. Wrzesińskiej i + Jerzy Kupiec z ulicy Dietla. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy