ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy dzieciom, które uczestniczyły w procesji. Msza Św. w intencji osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała, w czwartek o godz. 19.00.

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.15. Przez wszystkie dni do czwartku włącznie po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki. Zapraszamy Dzieci od I komunii Świętej, Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Nieszpory rozpoczną się o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy, aby w czwartek przyjść do kościoła z ziołami i kwiatami. Uczmy też tej tradycji dzieci i młode pokolenie. Nieszpory i procesję w czwartek poprowadzą Ojcowie Paulini ze Skałki.

W piątek i sobotę nabożeństwo czerwcowe o 18.30.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w to święto do uczczenia Serca Jezusowego przez Komunię Świętą. W piątek z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca czerwca: dzień szczególnej modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie

W czerwcu będą w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych. Katechezy rozpoczynają się w soboty o godz. 17.00 w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Dziękujemy Rodzicom dzieci od Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej Montessori za przygotowanie świątyni na dzisiejsze święto, dziękujemy za kwiaty i dekorację.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy