ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018

20180617 102458OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 11 Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30.

Dzisiaj przypada wspomnienie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Modlimy się za wszystkich, którzy tak jak Brat Albert służą ubogim i bezdomnym.

W tym tygodniu zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla dzieci i młodzieży. W czwartek o godzinie 9.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 11, a w piątek zakończenie roku dla VI Liceum Ogólnokształcącego o godz. 10.00.

W następną niedzielę uroczystość Świętego Jana Chrzciciela, dzień imienin Ks. Jana Nowaka. Ksiądz Jan Nowak CRL w piątek, 22 czerwca 2018 r., będzie przeżywał 60 rocznicę Święceń kapłańskich. Msza Święta w int. Księdza Jana Nowaka CRL z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich i z okazji imienin - za tydzień, w niedzielę o godzinie 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W naszej Parafii została dokonana zmiana na urzędzie Proboszcza. Pożegnanie odchodzącego Księdza Piotra Walczaka CRL będzie miało miejsce 29 czerwca 2018 r. o godzinie 19.00. Powitania Księdza Przemysława Sobonia CRL odbędzie się 1 lipca 2018 r. o godzinie 12.15.

W następna niedzielę Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta będzie prowadziło kwestę przy naszej Bazylice. Zwracamy się z serdeczną prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc. Podziwiamy Świętego Brata Alberta za to co zrobił dla głodnych i bezdomnych. Jeżeli możemy, pomóżmy i my.

Nasza Parafia organizuje w dniach od 4 do 8 października 2018 r. pielgrzymkę do Wilna. Informacje i zapisy u Księdza Macieja Guziejko.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Dzisiaj w naszej Parafii na wszystkich Mszach Świętych kazania głosi Ks. Jerzy Chiniewicz z Białorusi. Dziękujemy za obecność i za wygłoszone Słowo Boże. Przy wyjściu z bazyliki możemy wesprzeć dzieło budowy nowego kościoła, które prowadzi Ks. Jerzy. Dziękujemy za dar serca.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy