ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
Dzisiaj Ksiądz Jan Nowak CRL przeżywa dzień imienin. Przedwczoraj, 22 czerwca 2018 r. minęło 60 lat od święceń kapłańskich Księdza Jana – otoczmy go naszymi modlitwami.
Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30. Zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego połączone z Procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki w sobotę o godzinie 18.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów dla dorosłych. Zachęcamy, aby czas wolny od zajęć wykorzystać na odpoczynek i umocnienie więzi z rodziną. Niech podczas wakacji i urlopów nikomu z nas nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę Świętą. Prosimy wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach o zachowanie przepisów bezpieczeństwa.
Dzisiaj w naszej Parafii kończą posługę nasi Współbracia: Ks. Piotr Walczak CRL, Ks. Tomasz Szatanik CRL, Ks. Wojciech Ćwiękała CRL i Ks. Łukasz Bugała CRL. Dziękujemy im za dzielenie się wiarą, za głoszenie Słowa Bożego, za sprawowanie sakramentów świętych i za modlitwę z nami i za nas. Odchodzącym Kapłanom dziękujemy i prosimy Chrystusa Najwyższego Kapłana i Jego Matkę Maryję, o łaski potrzebne w posłudze, do której zostali posłani w nowych miejscach pracy.


W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Ojca św. Papieża Franciszka, który jest następcą św. Piotra Apostoła. W piątek dzień imienin Ks. Przeora Piotra Adamusa CRL i Ks. Proboszcza Piotra Walczaka CRL. Msze Święte w uroczystość Piotra i Pawła będą odprawiane jak w dzień zwykły. Taca zbierana w piątek będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.
W piątek, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, pożegnanie odchodzącego Księdza Piotra Walczaka CRL o godz. 19.00.
Powitania nowego Księdza Proboszcza Przemysława Sobonia CRL odbędzie się w następną niedzielę,1 lipca 2018 r., o godz. 12.15.
Dzisiaj przy naszej Bazylice Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta zbiera ofiary na potrzeby ubogich i bezdomnych. Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc.
Nasza Parafia organizuje w dniach od 4 do 8 października 2018 r. pielgrzymkę do Wilna. Informacje i zapisy u Księdza Macieja Guziejko.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.
Z naszej Rodziny Parafialnej odeszły do wieczności: + Jadwiga Plutecka z ul. Starowiślnej i + Barbara Burkat z ul. Starowiślnej. Polecajmy Je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Chrzciciela i Świętych Apostołów Piotra i Pawła prosimy Boga, aby błogosławił Ojcu Świętemu i całemu Kościołowi Świętemu.
Kanonicy Regularni Laterańscy