ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 03.05.2014

03.05.2014 – Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte dzisiaj są odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Majowe godz. 1830. Zapraszamy serdecznie do uczestniczenia w tym przepięknym nabożeństwie.

 

 

Konstytucja 3 Maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

W poniedziałek w naszej Bazylice święto, doroczna uroczystość i odpust ku czci Świętego Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza ku czci św. Stanisława w intencji jego czcicieli o godz. 1900. Mszy będzie przewodniczył Opat Generalny Kanoników Regularnych Giuseppe Cipolloni z Rzymu. On też wygłosi homilię. Na tę uroczystość przybędą również nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, którym patronuje św. Stanisław. Zapraszamy na doroczny odpust wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i czcicieli Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Dzisiaj przypada 1 sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

W poniedziałek Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Adoracji Najświętszego Sakramentu obchodzi 668 rocznicę założenia Arcybractwa. Będziemy się modlić w intencji Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu i w intencji nowych powołań do Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu .

Składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i za ofiary na potrzeby naszej Parafii.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na radosne świętowanie przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.


Kanonicy Regularni Laterańscy