ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.07.2018

ks przemyslaw sobonOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela jest 13 niedzielą zwykłą, 1 niedziela lipca.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały czerwiec przychodzili na Nabożeństwo Czerwcowe. Szczególnie dziękujemy dzieciom. Dziękujemy wszystkim za ten wielki duchowy dar.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przedwczoraj uczestniczyli w Mszy Świętej na zakończenie w naszej Parafii posługiwania Ks. Proboszcza Piotra Walczaka CRL.

Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 12.15 posługę Proboszcza Parafii Bożego Ciała rozpocznie Ks. Przemysław Soboń CRL. Otoczmy jego osobę i jego posługę w naszej Parafii serdeczną modlitwą przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- we wtorek – święto Świętego Tomasza Apostoła;
- w środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki
Metropolitalnej Krakowie [święto]:
- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca;
- w piątek – pierwszy piątek miesiąca: Msza Święta w int. Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego w piątek o godz. 12.00
- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca – Msza Święta o godzinie 12.00 w int. wszystkich dobrodziejów nasze Parafii i naszego Klasztoru. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Msze Święte w czasie wakacji są odprawiane jak w ciągu całego roku.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów dla dorosłych. Niech podczas wakacji i urlopów nikomu z nas nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę Świętą. Prosimy wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach o zachowanie przepisów bezpieczeństwa.

Nasza Parafia organizuje w dniach od 4 do 8 października 2018 r. pielgrzymkę do Wilna. Informacje i zapisy u Księdza Macieja Guziejko.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy