ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.07.2018 r.

1880 1890OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- we wtorek– wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana;

- w środę – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę – wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów

3. W środę, 1 sierpnia przypada 73 rocznica Powstania Warszawskiego. Msza św. za wszystkich którzy oddali za Ojczyznę w środę o godz. 19.00.

4. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W czwartek o godz. 19.00 Msza Święta za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. W sobotę o 12.00 Msza Święta w int. Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. We wszystkie niedziele i święta w miesiącu sierpniu o godz. 9.10 różaniec w intencji trzeźwości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Spotkania grupy Anonimowych Alkoholików „Przemiana i trwanie” odbywają się we wtorki o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 17.00 w sali parafialnej przy furcie klasztornej.

7. W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału i do pielgrzymowania w Grupie Kanonickiej. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki i u ks. Macieja Guziejko.

8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafie.

9. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła: śp. Halina Płatek z ul. Józefa, oraz śp. Ewa Rojek z ul. Halickiej. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

10.Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.