ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXIII Niedziela Zwykła 2012

XXIII Niedziela Zwykła
Dzisiejsza Niedziela jest 23 Niedzielą Zwykłą. Dzisiejszej niedzieli towarzyszymy duchowo wszystkim pielgrzymującym do Gietrzwałdu i do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W Gietrzwałdzie odbywają się doroczne uroczystości Maryjne w 135 rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami z naszej rodziny parafialnej, którzy są na tych uroczystościach.

W Sanktuarium Krzyża św. w Mogile uroczystości ku czci Krzyża Świętego. Rozpoczęcie uroczystości w środę, zakończenie w następną niedzielę.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła

- w piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

Zapraszamy dzieci z naszej parafii, aby w niedziele uczestniczyły we Mszy św. o godz. 1100. Młodzież gimnazjalną i szkół średnich zapraszamy do uczestniczenia we Mszach św. o godzinie 1900. Za tydzień zapraszamy młodzież gimnazjalną klas trzecich, drugich i pierwszych razem z rodzicami na Mszę św. o godzinie 1900. Będzie to rozpoczęcie całorocznego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

W środę o godzinie 1600 Msza Św. dla Chorych i w intencji chorych.

W 1, 2, 3 i 4 sobotę każdego miesiąca odbywa się Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii w sali obok Kancelarii Parafialnej. Kurs rozpoczyna się o godz. 1700. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o 1930.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za ofiary indywidualne na nowe nagłośnienie i za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.

W naszym kościele w najbliższy piątek o godzinie 1900 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji prześladowanych chrześcijan. Na tę Mszę Św. przybędzie Ks. Rafał Cyfka. Serdecznie zapraszamy w piątek, na 1900 do wspólnej modlitwy w tej niezwykle ważnej sprawie.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odszedł + Zbigniew Rejdych z Placu Wolnica. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Św. Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy