ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXIV Niedziela Zwykła 2012

XXIV Niedziela Zwykła
Dzisiejsza Niedziela jest 24 Niedzielą Zwykłą.

Dziękujemy za pielgrzymi trud i za modlitwy w intencji naszej Parafii wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Gietrzwałdu i do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniu dzisiejszym obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o to, aby treści przekazywane przez te środki służyły prawdzie i człowiekowi. Dla nas samych prosimy Boga o mądre korzystanie z radia, telewizji, internetu i prasy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona Dzieci i Młodzieży;

- w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Koreańskich;

- w piątek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

- w sobotę – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;

Dzisiaj w Sanktuarium Krzyża św. w Mogile zakończenie dorocznych uroczystości ku czci Krzyża Świętego.

W każdą niedzielę dzieci zapraszamy na Mszę o godzinie 1100. Młodzież gimnazjalną klas trzecich, drugich i pierwszych zapraszamy na Msze św. o godzinie 1900. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1900 rozpoczęcie rocznej formacji dla gimnazjalistów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za kolejne ofiary indywidualne na nowe nagłośnienie. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli + Małgorzata Piwowarska – Bosak z ul. Bocheńskiej i + Eugeniusz Pidanty z ul. Starowiślnej. Módlmy się za nich: Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława Kostki: Patrona Polskiej Młodzieży.

Kanonicy Regularni Laterańscy.