ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXV Niedziela Zwykła 2012

XXV Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela jest 25 Niedzielą Zwykłą.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

dzisiaj przypada – wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika;

we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;

w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo;

w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

w sobotę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórki we wtorki o 1730. Na to spotkanie zapraszamy także nowych kandydatów na ministrantów i lektorów. Dziewczęta ze Scholii zapraszamy na spotkanie w sobotę o 1030. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu i śpiewu w Scholii.

W czwartek 27 września o godzinie 1200 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Wszystkich zatroskanych o naszą ojczyznę, o jej teraźniejszość i przyszłość zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę chrzest dzieci na Mszy św. o godz. 1330. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w najbliższy piątek o godz. 1800.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii, na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na nowe nagłośnienie do naszej bazyliki.

Mija już 26 lat od powstania Krakowskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które działa na terenie naszej parafii. Członkowie Towarzystwa pomagają najbardziej potrzebującym – wydają chleb, ubrania, przygotowują paczki świąteczne i paczki dla więźniów. Dziękujemy im za ich trud, poświęcenie i wyobraźnię miłosierdzia. Dziś po Mszach można finansowo wesprzeć działalność Towarzystwa.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę św. i życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy