ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXVI Niedziela Zwykła 2012

XXVI Niedziela Zwykła
Dziś 26 Niedziela Zwykła.

W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- we wtorek – w wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;

- w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

- w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

Jutro rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia obrazek.

Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub rodzinie można zyskać odpust zupełny.

W następną niedzielę, z racji rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia, składka będzie przeznaczona na cele charytatywne. Także w następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Ta procesja rozpocznie się o godzinie 1800.

W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W piątek od godziny 1630 spowiedź dla dzieci i kandydatów do bierzmowania. O godzinie 1700 Msza święta dla Dzieci i Kandydatów do bierzmowania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i na nasze Zakonne Seminarium. Dziękujemy za kolejne ofiary na nowe nagłośnienie do naszej bazyliki.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Janina Rokosz z Placu Wolnica. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i na cały miesiąc październik. Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy