ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXVII Niedziela Zwykła 2012

XXVII Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela jest 27 niedzielą zwykłą w Kalendarzu Liturgicznym. Dzisiaj także przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W tym roku tydzień miłosierdzia przeżywamy pod hasłem : „Kościół domem miłosierdzia”. Modlimy się za potrzebujących. Starajmy się pomagać tym, którzy mają w życiu trudniej niż my.

Procesja różańcowa do pięciu ołtarzy dzisiaj o godzinie 1800. Zapraszamy Arcybractwo, Procesję, Ministrantów. W sposób szczególny zapraszamy Żywy Różaniec. Matka Boża wzywała w Gietrzwałdzie wszystkich prosiła o modlitwę na różańcu.

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia w zakrystii obrazek.

W środę o godzinie 1600 msza św. dla chorych i w intencji chorych.

W przyszłą niedzielę XII już Dzień Papieski. Za Tydzień, będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przydzielającej stypendia utalentowanej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin.

W następną niedzielę 2 rocznica Kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. Zapraszamy Serdecznie do przeżywania wdzięczności za dar kanonizacji naszego świętego Współbrata i naszego Parafianina.

W następną niedzielę o godzinie 1215 rozpocznie się Marsz dla życia. Plan marszu jest wywieszony w przedsionkach kościoła.

Organizujemy pielgrzymkę do Sokółki, do miejsca Cudu Eucharystycznego. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje na plakacie w przedsionku Kościoła.

W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne za zmarłych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na potrzeby naszej Parafii i na nasze zakonne Seminarium. Dziękujemy za ofiary na nowe nagłośnienie do naszej Bazyliki. Kilku Paniom dziękujemy za sprzątanie ołtarzy w minionym tygodniu.

Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odszedł + Tadeusz Wypasek z ul. Starowiślnej. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w rozpoczętym tygodniu. Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy