ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXVIII Niedziela Zwykła 2012

XXVIII Niedziela Zwykła
XII Dzień Papieski

Rozpoczynamy kolejny tydzień października – miesiąca poświęconego modlitwie różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 1830.

Dzisiaj obchodzimy XII Dzień Papieski. W przedsionkach kościoła po Mszach św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przydziela stypendia uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Dzisiaj przypada Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom. Niech Pan Jezus obdarza Was błogosławieństwem i wszelkimi potrzebnymi darami.

Dzisiaj 14 dzień miesiąca. Każdego 14 dnia miesiąca modlimy się za prześladowanych za wiarę. W tej intencji ofiarujemy dzisiaj różaniec. Msza św. o godz. 1900 dzisiaj także będzie ofiarowana w intencji naszych sióstr i braci prześladowanych w XXI wieku za wiarę. Zapraszamy na modlitwę w ich intencji.

Dzisiaj także przypada 2-ga rocznica kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. Bezpośrednio po Mszy św. odmówimy Litanię do św. Stanisława Kazimierczyka. Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji zostanie odprawiona w czwartek o godzinie 1900. Serdecznie zapraszamy w czwartek wieczorem na Mszę św. dziękczynną.

Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne. Kartki do wypisania imion są wyłożone na bocznych ołtarzach.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele charytatywne. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszej Bazyliki. Dziękujemy serdecznie za kolejne ofiary na nowe nagłośnienie do naszego kościoła.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Helena Tymczak z ul. Dajwór, + Małgorzata Burkat z ul. Starowiślnej i + Tadeusz Koza [ostatnio mieszkał poza naszą Parafią]. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę św. i życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim na cały nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy

AddThis Social Bookmark Button