ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

21 kwietnia 2019 r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA

rezurekcja

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego składamy świąteczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Jezus obdarzy Was, Waszych Bliskich i Przyjaciół wszelkimi darami jakie dla Nas wysłużył przez Krzyż i Zmartwychwstanie. Życzymy Wam, abyście mieli odwagę wejść na drogę prowadzącą do zbawienia, abyście mieli odwagę oddać swoje życie w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi, szczególnie temu człowiekowi, który potrzebuje Waszej pomocy. Naszymi życzeniami i modlitwą obejmujemy Wszystkich naszych drogich Parafian: wszystkie Rodziny, Dzieci i Młodzież, ludzi Samotnych, Starszych i Chorych. O przyjęcie tych życzeń prosimy także naszych Przyjaciół i Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Dziękujemy serdecznie za życzenia nadesłane na adres Parafii i naszego Klasztoru Bożego Ciała.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy włączyli się w sprzątanie i wystrojenie Bazyliki, przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, a także za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Nasze wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce tych którzy włączyli się w zbiórkę żywności i przekazali dary dla najbardziej potrzebujący rodzin z naszej Parafii. Przy okazji Dorocznej Uroczystości pragniemy podziękować za modlitwy i wsparcie materialne, którego udzielacie nam przez cały rok. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Dobrodziejom. Dziękujemy także tym, którzy od wielu już lat mieszkają poza Parafią Bożego Ciała, ale w Bazylice są w każdą niedzielę, a niektórzy codziennie.

2. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny, Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Natomiast klerycy naszego seminarium będą rozprowadzać nowy numer czasopisma kleryckiego Cor Unum.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w czasie światowych dni młodzieży w Krakowie.

4. W piątek o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światała.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego do dotacji na renowacji bazyliki.

6. Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przez cały tydzień po Mszy Św. o godz. 19.00.

7. W dniach od 12 do 25 listopada 2019 r. nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Guadelupe. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Informacje i plan pielgrzymki znajdują się w gablotach w przedsionkach bazyliki a także na stronie internetowej. Informacje w formie papierowej można otrzymać w zakrystii.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie + Janusza Kosałę z ul. św. Sebastiana oraz Annę Strzelbicką-Łazarewicz z Placu Wolnica. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

9. Na czas wielkanocnego świętowania przyjmijcie Boże błogosławieństwo.