ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 MAJA 2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KAZIMIERCZYKA

kazimierczyk2019OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś w naszym zakonie obchodzimy uroczystość św. Stanisława Kazimierczyka. Po wszystkich Mszach św. litania do św. Stanisława i możliwość ucałowania relikwii. O godz. 19.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca. Dziś na wszystkich Mszach świętych Słowo Boże głosi ks. dr Andrzej Scąber, którego serdecznie witamy w naszej parafii i dziękujemy za wygłoszone słowo..
2. W środę uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu, tradycyjnie nasza Parafia jest zaproszona na Skałkę na Mszę Świętą o godz. 17.30.


3. W czwartek o godz. 17:30 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 19:00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków we wtorek o godz. 18:30.
4. W piątek nasza parafia została zaproszona do kościoła św. Marka ( na ul. św. Marka ) na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem, podczas którego zostaną przekazane relikwie błogosławionego do naszej Bazyliki. O godz. 18.00 konferencja o bł. Michale, a o 18:30 Msza św..Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
5. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30.
6. W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę o godz. 8:30. Arcybractwo, Szafarze Komunii Świętej z relikwiami Świętego Stanisława Kazimierczyka i Asysta Procesyjna wyrusza spod naszej Bazyliki na Wawel o godz. 7:45.
7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę oraz za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Obecnie trwają prace związane z ułożeniem kostki brukowej na placu przy Krzyżu misyjnym. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pokrycie wkładu własnego do dotacji na renowacje Bazyliki 4200 zł.
9. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Dorota Filus z ul. Bartosza oraz + Adam Dębowski z ul. Jakuba. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
10.Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.