ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 maja 2019 r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę uczestniczyli w naszej Parafialnej pielgrzymce na Skałkę i w piątek do bł Michała Giedroycia.
2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dziś na wszystkich Mszach św. nasi klerycy będą mówić o naszym Zakonie i o codzienności seminaryjnej. Natomiast przez cały tydzień codziennie o godz. 19:00, będzie modlić się w intencji powołań i powołanych razem z zaproszonymi wspólnotami seminaryjnymi tj. w poniedziałek – oo. Bernardyni, we wtorek – oo. Karmelici Bosi, w środę – Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej, w czwartek - oo. Paulini, w piątek - ks. Misjonarze Wincentego a Paulo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. Jutro mija 12 rocznica Koronacji obrazu Matki Zbawiciela w Kaplicy Zwiastowania. Dziękujemy Bogu za wszystkie dary, łaski i błogosławieństwa, które wyprasza nam Matka Najświętsza. Dziękujemy wszystkim którzy nieustanie trwają na modlitwie do Matki Bożej.


4. We wtorek Święto św. Macieja Apostoła, w tym dniu imieniny obchodzi ks. Maciej Guziejko. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 19:00.
5. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem wraz z młodzieżą która posługiwała muzycznie w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
7. W dniach od 4 do 6 czerwca naszą parafie nawiedzi figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę.
8. W sobotę 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej dla osób które należą do grup modlitewnych Margaretka.
9. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziś przed naszym kościołem zorganizowana jest Kwesta przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Niepełnosprawni sprzedają również wykonane przez siebie przedmioty z ceramiki. Stowarzyszenie również zaprasza każdego, kto chciałby pojechać jako wolontariusz na organizowane wyjazdy wakacyjne z osobami niepełnosprawnymi.
11.Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Józefa Żurek z ul. św. Wawrzyńca i + Janina Radecka z ul. Krakowskiej. Polecajmy Je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
12.Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa