ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXX Niedziela Zwykła 2012


Rocznica poświęcenia Kościoła Własnego

Nabożeństwa Różańcowe dziś, jutro i w środę o godzinie 1830. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku wiernie trwali przy Maryi na modlitwie różańcowej.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dzisiaj także przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św. w int. ks. Tadeusza Masłowskiego o godz. 930.

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Katolicy w dniu Wszystkich Świętych są zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. W naszej bazylice Msze jak w każdą niedzielę. Nieszpory za zmarłych z procesją w kościele do pięciu stacji o godz. 1800.

W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 800 i 1900. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszy św. godz. 800. O godz. 1800 Nieszpory za zmarłych i procesja. Z Dniem Zadusznym związana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Odpust ten można zyskać począwszy od popołudnia 1 listopada i przez cały dzień następny (2 listopada) pod warunkiem odbycia sakramentalnej spowiedzi, udziału we Mszy św. i Komunii św. oraz odmówienia modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, i dowolnej modlitwy w intencji Ojca św.. Odpust za zmarłych można zyskać także w dniach od 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

W przedsionkach kościoła nasi Klerycy przyjmują na wypominki jednorazowe. Na wypominki roczne i miesięczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Wypominki w listopadzie połączone z modlitwą różańcową i z Drogą Krzyżową w piątek codziennie: od poniedziałku do soboty o godzinie 1815.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W 1 piątek miesiąca dzieci i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi od godz. 1630 i na Mszę św. o 1700.

W następną niedzielę o godz. 930 Msza św. w intencji Brata Karola Krzyżanowskiego w dniu imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i na nasze Seminarium Duchowne. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na misje.

Z naszej rodziny parafialnej w ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: + Ryszard Borowski z ul. Starowiślnej, + Adela Migdał z ul. Brzozowej, + Jadwiga Feluś z ul. Izaaka i Janina Skowronek z ul. Berka Joselewicza. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za dar wspólnej Mszy św. i życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Boga prosimy o błogosławieństwo przez wstawiennictwo Św. Stanisława Kazimierczyka – Apostoła Eucharystii.

Kanonicy Regularni Laterańscy