ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

XXXII Niedziela Zwykła 2012

XXXII Niedziela Zwykła
Dzisiejsza niedziela jest 32 Niedzielą Zwykłą.

Z całą naszą Ojczyzną przezywamy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Mija 94 lat od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 1215.

Także dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny modlimy się za Chrześcijan w Egipcie.

Każdego 14 dnia miesiąca sprawowania jest w naszej bazylice Msza św. za Chrześcijan prześladowanych za wiarę. Zapraszamy w najbliższą środę na godzinę 1900. Modlić się będziemy za tych, którzy swoją wiarę w Chrystusa wyznają cierpieniem, a także męczeńską śmierci.

W środę o godzinie 1600 Msza św. dla chorych i w int. chorych

Wypominki za zmarłych przez cały listopad codziennie o godzinie 1815. Także codziennie, przez wszystkie dni listopada, odprawiana jest Msza św. o godzinie 1900 za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych i rocznych.

Na wypominki całoroczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

Zwracamy się z serdecznym apelem do Panów z Parafii i do tych spoza Parafii. Jest to apel szczególnie do tych, którzy kiedyś byli ministrantami czy lektorami. Prosimy o włączenie się w uroczystą liturgię w czasie Pasterki. Zachęćmy także naszych znajomych i kolegów. W roku wiary wyjdźmy z szeregu, stańmy przy ołtarzu. Zapraszamy serdecznie.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, i na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za kolejne ofiary na nowe nagłośnienie do naszego kościoła.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności: + Irena Moniak z ul. Dajwór i + Artur Krestian z ul. Starowiślnej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę św. i życzymy zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy.