ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

10 listopada 2019 r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

kaplica czestochowskiej1OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Jutro, w poniedziałek 11 listopada z całą naszą Ojczyzną przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Mija 101 lat od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość.
Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Wypominki jednorazowe za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours

- we wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika

- w środę : świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

W środę o godz. 16:00 Msza św. w int. chorych;

W środę po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Pisma św. w kaplicy Zwiastowania NMP.


W następną niedzielę 17 listopada II Światowy Dzień Ubogich, dziś po wszystkich zgodnie z apelem i prośbą naszego Księdza Metropolity zbierane są ofiary do puszek na ubogich. W ramach dnia ubogich nasza wspólnota parafialna została zaproszona do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubogich w piątek 15 listopada od godz. 12.00 do godz. 14.00 w kościele św. Barbary na Małym Rynku.
Zapraszamy chętnych do powstającego chóru przy naszej bazylice. Najbliższe przesłuchania odbędą w środę 13 listopada o godz. 19:00 i ostanie przesłuchanie w środę  27 listopada o godzinie 19.00 w sali przy furcie klasztornej. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej parafii www.bozecialo.net.
Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek w godz. od 16:00 do 17:30.
Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Naszą Ojczyznę polecamy Opatrzności Bożej i wstawiennictwu wszystkich świętych polskich.