ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 2012

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Roku Kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Jezusowemu i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2. W dzisiejszą Uroczystość za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia się Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Za tydzień 2 grudnia, pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy Nowy Rok liturgiczny Kościoła przeżywamy jako Rok wiary. Hasło tego nowego Roku Liturgicznego: „Być solą ziemi”.

4. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; (dzisiaj Odpust u naszych Sąsiadów: Ojców Augustianów);
- w piątek – święto św. Andrzeja, Apostoła;
- w sobotę 1 grudnia – pierwsza sobota miesiąca;

5. W poniedziałek o godzinie 8.00 i w czwartek o godzinie 19.00 Msza św. składkowa przy relikwiach św. Stanisława Kazimierczyka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Wypominki za zmarłych codziennie do piątku o godz. 18.15. Codziennie do piątku odprawiana będzie o godzinie 19.00 Msza św. za ++ poleconych w wypominkach rocznych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii i w Kancelarii Parafialnej.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i na nasze Zakonne Seminarium Duchowne.

8. Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odeszli: + Janina Szczurowska z ul. Starowiślnej, + Bogumiła Lichoń z ul. Dietla i + Franciszek Kiełbik z ul. Krakowskiej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława Kazimierczyka na ostatnie dni Roku Kościelnego.

Kanonicy Regularni Laterańscy.