ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 listopada 2019 r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

aniolyOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Przeżywamy dziś III Światowy Dzień Ubogich.Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10. Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii do końca listopada.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

- we wtorek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

- w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

- w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

- w piątek wspomnienie Świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 9:30 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia.

Zapraszamy chętnych do powstającego chóru przy naszej bazylice. Ostatnie przesłuchania odbędą w środę 27 listopada o godzinie 19.00 w sali przy furcie klasztornej. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek w godz. od 16:00 do 17:30.

Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki na pokrycie wkładu własnego parafii na renowacje bazyliki, rozprowadzane będą kalendarze - cegiełki na 2020 rok z pięknymi fotografiami naszej bazyliki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na renowację naszej świątyni.

Naszym drogim Parafianom, naszym miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrego zdrowia, miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.