ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 grudnia 2019 r. - I NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny: Okres Adwentu. Msza Św. roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 w kaplicy Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy serdecznie.
Od dziś w zakrystii bazyliki można będzie nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz opłatki wigilijne a także kalendarz na 2020 rok z pięknymi fotografiami bazyliki.
Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

W niedzielę 8 grudnia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.


W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na rozważnie Słowa Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Zwiastowania NMP.
Informujemy że nasi klerycy i nowicjusz roznoszą w Parafii opłatki i program kolędy. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych współbraci w swoich domach.
Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16:00 do godz. 17:30.
Na stoliku pod chórem do nabycia jest Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. W zeszła niedzielę na wkład własny do dotacji na renowację bazyliki zebraliśmy 4200 zł.
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.