ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

8 grudnia 2019 r. - II NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 Godzina Łaski dla świata.

2. Przez cały Adwent Msza Św. roratnia jest odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

3. W środę Msza Święta dla chorych i w intencji chorych o godzinie 16.00.

4. W przedsionkach Bazyliki i w zakrystii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc dla najuboższych rodzin. Do nabycia są także opłatki wigilijne i kalendarze na 2020 rok z pięknymi fotografiami bazyliki.

5. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które są wyłożone przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

6. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 w środę o godz. 17:00 w sali parafialnej.

7. W środę po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego w kaplicy Zwiastowania NMP.

8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek w godz. 16:00 – 17:30.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Bazylice. W zeszłą niedzielę Towarzystwo Pomocy im św. br. Alberta zebrało do puszek 1750 zł

10. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Irena Bogdał z ul. Estery, Andrzej Kaczor z ul. Kupa, Romana Nowak z ul. św. Wawrzyńca. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

11. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.