ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

15 grudnia 2019 r. - III NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu. Dzisiejsza Niedziela w Liturgii nosi nazwę „Gaudete”, czyli Radujcie się.

2. Przez cały Adwent Msza Św. roratnia jest odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

3. W czwartek dzień imienin Ks. Dariusza Kaczyńskiego – Wizytatora Polskiej Prowincji Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, opłatki na wigilijny stół i kalendarze na 2020 rok z fotografiami bazyliki można nabyć w zakrystii i w przedsionkach bazyliki.

5. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Przez cały ten okres w naszej bazylice trwa zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii.

6. Prosimy o zgłaszanie osób chorych do spowiedzi i Komunii św. świątecznej. Chorych odwiedzimy w sobotę 21 grudnia.

7. Zwracamy się prośbą o pomoc w posprzątaniu i przystrojeniu bazyliki na święta Bożego Narodzenia. Chętnych do robienia dekoracji zapraszamy w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 19:00, natomiast do sprzątania w sobotę o godz. 8:30.

8. Plan wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, wywieszony jest w gablotach w przedsionkach Bazyliki.

9. Na stoliku pod chórem do nabycia jest Tygodnik Katolicki Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.

11. Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności +Fryderyk Szydłak z ul. Starowiślnej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

12. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela.