ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

22 grudnia 2019 r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu.
2. Spowiedź święta dzisiaj w naszej bazylice podczas każdej Mszy św., natomiast w Wigilie od 6:30 do 12:30. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św.
3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą w naszej Bazylice odprawiane o godzinie 6.30, 8.00 i ostatnia Msza Św. o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 23.00, abyśmy wszyscy mogli przeżyć wieczerzę wigilijną i przygotować się do Pasterki.
4. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy i od odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy najbliższym życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W wigilię zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Pasterka zostanie odprawiona o północy. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę naszych Drogich Parafian, Przyjaciół i Gości naszej Parafii i naszej bazyliki. Zgodnie z zarządzeniem w naszej Archidiecezji ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, SOS.


6. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godzinie 6.30. W czwartek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. będą odprawiane jak niedzielę. Ofiary składane w drugi dzień świąt są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od 16:00 do 17:30 i w piątek od godz. 13:30 do 14:30.
8. W zakrystii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, opłatki na wigilijny stół, kalendarz na 2020 rok z pięknymi fotografiami Bazyliki oraz foldery z modlitwami na Wigilie.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.
10. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Kosieniak z ulicy Brzozowej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
11. Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia miłej niedzieli oraz chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Niech pokój Boży napełni Wasze serca. Dzieląc się z wami opłatkiem życzymy, aby serca Wasze i domy Wasze napełniły się miłością Boga. Niech tej miłości w sposób szczególny doświadczą ludzie chorzy, samotni i ci, którzy te święta muszą spędzać daleko od swojego domu rodzinnego i swoich najbliższych.